اخبار

رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی دهگلان:

90 درصد مشکل کارگران شهرستان دهگلان عدم امنیت شغلی است/ 5 تشکل کارگری از حقوق کارگران شهرستان دفاع می کنند

رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی دهگلان گفت: 90 درصد مشکل کارگران شهرستان دهگلان عدم امنیت شغلی است.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری از دهگلان، صالح مفاخری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهگلان ضمن تبریک روز کار گر اظهار داشت: در شهرستان دهگلان 7 هزار و981 نفر کارگردر 567 کار گاه تولیدی، تعداد 5 واحد کار گری بالاتر از 100 نفر و تعداد 4 واحد تولیدی کارگری که 50 الی 100 نفر  و7 واحد تولیدی که 30 الی 50 نفر  وبقیه درکار گاهای کوچک که کمتر از 30 نفر است مشغول کارند.

 

 وی افزود: در سال گذشته هزار و 100 مورد بازرسی از واحدهای کارگری توسط بازرسان اداره کار و 105 مورد بازرسی مشترک با نیروی انتظامی برای کشف کار گران خارجی صورت گرفت که دراین رابطه 26 کارگر اتباع خارجی شناسایی و به کار فرما تذکر داده شده است.

  وی با اشاره به مطالبات کار گران گفت: مجموع کل مطالبات کارگران یک میلیارد و 90 میلون تومان بوده که تعداد 304 نفر درخواست بیمه بیکاری ارائه داده اند که با 274 نفر موافقت شده و برای آنان بیمه بیکاری صادر می شود.

 
مفاخری درادامه گفت: در حال حاضر 117 نفر از بیمه بی کاری استفاده می کنند تا مجددا بازگشت برای ادامه کار داشته باشند برای آموزش به فنی حرفه ای شهرستان برای آموزش معرفی شده اند.

رئیس اداره تعاون ،کار ورفاه اجتماعی دهگلان گفت: 90 در صد مشکل کار گران عدم امنیت شغلی آنان است که متاسفانه کار فرما برابر قردادی که با کار گر وضع می کند بعد از چندین سال به راحتی اخراجش می کند که در کاشی کسرا منجر به اخراج چندین کارگر با 17 سال سابقه کاری شده است.

 وی افزود: با نماینده شهرستانهای قروه ودهگلان دراین زمینه صحبت شده که از افراد بیکار حمایت شود ودر حال حاضر 5 تشکل کار گری درشهرستان وجود دارد که از حقوق کار گران دفاع می کند ودر سال 96 تشکل دیگری به این 5 تشکل اضافه می شود که به حقوق کارگران بهتر رسید گی نماید.

مفاخری با اشاره به مشکلات خبازیهای دهگلان گفت: متاسفانه درخبازیهای دهگلان قانون خاصی برای دستمزد کار گردوجود ندارد هر خبازی به سیلقه خود دستمز از 30 الی 50 هزار برای کار تعیین کرده است.

    انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار